شایعات پرورش قارچ و تولید آن

//شایعات پرورش قارچ و تولید آن

شایعات پرورش قارچ و تولید آن

دبیر انجمن پرورش دهندگان قارچ معتقد است شایعات پرورش قارچ درباره مراحل تولید قارچ در کشور منتشر می شود که این اطلاعات گاهی در کاهش مصرف این ماده مفید خوراکی موثر بوده است.
عظیمی ادامه می دهد: استفاده از کلر با دز بالا از آن دست شایعاتی است که کاملا نادرست است زیرا درصورتی که دز کلر از حجم مشخصی بیشتر شود رنگ قارچ تغییر کرده و مشتری آن را خریداری نمی کند ضمن اینکه به علت گران بودن کلر، استفاده از آن برای تولیدکنندگان به صرفه نیست.

وی می افزاید: استفاده بیش ازحد از ماده کلر، ضمن اینکه موجب خرابی محصول می شود برای تولیدکننده هم به صرفه نیست.

این فعال حوزه کشاورزی در ادامه به میزان کلر مصرفی در تولید قارچ اشاره می کند و می گوید: حجم مصرفی کلر در تولید قارچ، حدود یک پنجم دزی است که یک انسان مجوز مصرف آن را دارد ضمن اینکه در حال حاضر بسیاری از کارگاه ها اقدام به تولید قارچ به صورت ارگانیک می کنند که دیگر نیازی به استفاده از کلر در تولید قارچ نیست.

«فرمالین سمی برای گندزدایی است و اخیرا اخباری مبنی بر استفاده از فرمالین در پرورش قارچ در فضای مجازی منتشر شده است.»

شایعات پرورش قارچ فرمالین ماده ای است كه برای ضد عفونی كردن بسیاری از تجهیزات و فضاهای بیمارستانی مورد استفاده قرار می گیرد.
جنت درعین حال به این نكته هم تاكید كرد كه تولید كنندگان فرآورده های آرایشی و بهداشتی بر رعایت حد مجاز این ماده توجه داشته باشند.

این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو خاطرنشان كرد: اثر و بوی تند این ماده به حدی است كه عملا استفاده از آن را در مواد غذایی غیر ممكن می سازد.

وی خاطرنشان كرد: اگر افراد حقیقی یا حقوقی، سندی مبنی بر استفاده از فرمالین در فرآورده های غذایی دارند، می توانند نمونه ها را برای اندازه گیری و كنترل های لازم به سازمان غذا و دارو یا واحدهای تابعه این سازمان ارائه دهند تا اقدامات لازم در خصوص آن انجام شود.
مدیركل نظارت بر فرآورده های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: روش اندازه گیری این ماده بسیار سهل است و در كمترین زمان ممكن انجام می شود.

 

۱۳۹۸-۵-۱۱ ۱۴:۴۶:۲۶ +۰۰:۰۰۱۱ام مرداد, ۱۳۹۸|Categories: اخبار|Tags: , , |۰ Comments

About the Author:

سایت تخصصی پرورش قارچ مرجع آخرین مقالات و آموزش های پرورش انواع قارچ دکمه ای ، صدفی و گانودرما است.

Leave A Comment